Nowy serwis ←  Archiwum 2005—2013 YouTube YouTube
Wizyta w Ośrodku NATO w Bydgoszczy
(z Friederike Partzsch)

NATO.jpg

16. grudnia 2009 roku nasza grupa Germanistyki wraz z Friederike Partzsch wybrała się z wizytą do Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Odbywają się tam zarówno teoretyczne, jak i praktyczne parotygodniowe kursy szkoleniowe oficerów ze wszystkich krajów członkowskich danej organizacji. Jest to więc bardzo ważna instytucja w naszym mieście, która może mieć istotny wpływ na wizerunek Bydgoszczy.

Byliśmy bardzo zaciekawieni, wręcz zaintrygowani nie tylko tym, jak taki ośrodek wygląda, ale także tym, w jaki sposób odbywają się tam szkolenia. Pod przewodnictwem Ulricha Hoeckena i Christiana von Platen, którzy w interesujący sposób opowiadali nam o zasadach działania tegoż miejsca, zwiedzaliśmy po kolei różne budynki i pomieszczenia znajdujące się na terenie ośrodka. Pierwszym punktem wycieczki była ogromnych rozmiarów, nowoczesna sala wykładowa, na której odbywają się teoretyczne zajęcia z zakresu wiedzy o historii i działalności NATO. Została przedstawiona nam tam prezentacja multimedialna, z której mogliśmy dowiedzieć się ogólnych informacji na temat pojęcia, znaczenia i działalności NATO. Frajdę sprawiło nam również zajęcie siedzisk żołnierzy w innej, skomputeryzowanej sali wykładowej, na której poznaliśmy warunki, jakie panują podczas konkretnej misji.

Na koniec zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie i pożegnaliśmy się z ośrodkiem w dobrych humorach. To był dla nas bardzo mile i interesująco spędzony czas.

16. grudnia 2009